Pierwsza antykoncepcja - czy można ją otrzymać na konsultacji online?

Czy do przepisania pierwszej antykoncepcji konieczne są badania? Czy można otrzymać receptę na antykoncepcję tylko i wyłącznie po samym wywiadzie online? Większość lekarzy oferuje tylko opcję przepisania recepty-kontynuacji na dany środek, a nie rozpoczęcie przyjmowania nowego.
Myśle, ze w takiej sytuacji warto umówić się na zwykłą wizytę ginekologiczną, lekarz napewno będzie chciał Panią zbadać .
Lekarz może wypisać receptę na rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej podczas teleporady po zebraniu wywiadu i analizie badań laboratoryjnych.
tak można
Są lekarze oferujący taką usługę, jednak myślę że lepiej byłoby wykonać odpowiednie badania przed rozpoczęciem stosowanie ww. preparatów.
Jest możliwe dobranie terapii antykoncepcyjnej na podstawie samej wizyty zdalnej, ale zalecam rozważenie wizyty w gabinecie i dokładniejszą diagnostykę.
Rozpoczęcie terapii wymaga badania lekarskiego, kontynuacja jeżeli nic się nie dzieje już nie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi