Pierwsza antykoncepcja - czy można ją otrzymać na konsultacji online?

Czy do przepisania pierwszej antykoncepcji konieczne są badania? Czy można otrzymać receptę na antykoncepcję tylko i wyłącznie po samym wywiadzie online? Większość lekarzy oferuje tylko opcję przepisania recepty-kontynuacji na dany środek, a nie rozpoczęcie przyjmowania nowego.
Myśle, ze w takiej sytuacji warto umówić się na zwykłą wizytę ginekologiczną, lekarz napewno będzie chciał Panią zbadać .
Lekarz może wypisać receptę na rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej podczas teleporady po zebraniu wywiadu i analizie badań laboratoryjnych.
tak można
Są lekarze oferujący taką usługę, jednak myślę że lepiej byłoby wykonać odpowiednie badania przed rozpoczęciem stosowanie ww. preparatów.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1019
Pytań zadanych
przez pacjentów
3163
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

58
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi