PCOS, a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Biorę od kilku lat tabletki antykoncepcyjne. Choruję na PCOS. Chciałabym przestać te tabletki brać. Czy wtedy sobie zaszkodzę czy polepszę? Mogę je sama z siebie przestać brać? Jeśli przestanę to czy przytyje, czy schudnę?

WARTO ZGLOSIC SIE NA KONSULTACJE DO ENDOKRYNOLOGA CELEM USTALENIA INNEGO POSTEPOWANIA NIZ TABLETKI ANTKONCEPCYJNE.
Proszę zgłosić się do ginekologa endokrynologa.
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Tabletki antykoncepcyjne nie maja wpływu na masę ciała.
Należy zgłosić się do endokrynologa. Pani masa zależy od ilość spożywanych pokarmów oraz od stylu życia.
Wskazana konsultacja ginekologiczna/endokrynologiczna.
Odpowiednio dobrana terapia antykoncepcyjna pozwala zmniejszyć dolegliwości związane z zespołem policystycznych jajników i stosowana nawet przez wiele lat nie wymaga modyfikcja, o ile nie ma Pani planów macierzyńskich. Odstawienie tej terapii nie wymaga konsultacji z lekarzem, ale efekt odstawienia może zależeć od wcześniejszych Pani objawów. Jeśli zespół policystycznych jajników przebiegał u Pani z zaburzeniami metabolicznymi bardzo prawdopodobny jest ich nawrót po odstawieniu dobranego leczenia, a co za tym idzie ryzyko zmiany masy ciała.
Jeśli nie jest Pani zadowolona z efektów obecnego leczenia lub ma Pani wątpliwości odnośnie zasadności jego stosowania warto przedyskutować to z lekarzem ginekologiem i dobrać odpowiednią dla Pani, skuteczną i bezpieczną terapię.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1117
Pytań zadanych
przez pacjentów
4047
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

59
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi