Palenie w pierwszych tygodniach ciąży.

Jestem obecnie w 12 tygodniu ciąży. Do 11 tygodnia wypaliłam łącznie niepełne pół paczki papierosów. Przez pierwsze tygodnie z niewiedzy o ciąży, a później ciężko było nie popalać. Średnio jeden papieros na 2-3 dni. Czy mogłam w tym czasie bardzo zaszkodzić dziecku? Czy to prawda, że jeśli się rzuci przed ukończeniem 15 tygodnia to tak, jakby się nie paliło? Już nie popalam i z pewnością do tego nie wrócę. Suplementuję witaminy dla ciężarnych.

Tak, palenie tytoniu nie jest obojętne dla rozwoju ciąży i należy rzucić palenie jak najszybciej. Istotne jest również narażenie bierne w przypadku gdy któryś z domowników pali. Proszę pozostać pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego ciążę i prowadzić dalszą diagnostykę według zaleceń.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi