Palenie w pierwszych tygodniach ciąży.

Jestem obecnie w 12 tygodniu ciąży. Do 11 tygodnia wypaliłam łącznie niepełne pół paczki papierosów. Przez pierwsze tygodnie z niewiedzy o ciąży, a później ciężko było nie popalać. Średnio jeden papieros na 2-3 dni. Czy mogłam w tym czasie bardzo zaszkodzić dziecku? Czy to prawda, że jeśli się rzuci przed ukończeniem 15 tygodnia to tak, jakby się nie paliło? Już nie popalam i z pewnością do tego nie wrócę. Suplementuję witaminy dla ciężarnych.

Tak, palenie tytoniu nie jest obojętne dla rozwoju ciąży i należy rzucić palenie jak najszybciej. Istotne jest również narażenie bierne w przypadku gdy któryś z domowników pali. Proszę pozostać pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego ciążę i prowadzić dalszą diagnostykę według zaleceń.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Katowicach Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Krakowie Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi