Organizm się oczyszcza czy antybiotyk na trądzik jest nieskuteczny?

3 dni temu zaczęłam stosować antybiotyk na trądzik (Nobaxin), dziś mnie wysypało. Czy to oznacza, że organizm się oczyszcza i to dobry znak, później będzie lepiej, czy antybiotyk nie działa i nie będzie żadnej poprawy?
Trzeba poczekać aż antybiotyk zacznie działać.
Jeśli zmiany na skórze (wysypka?) pojawiły się w trakcie antybiotykoterapii, to może świadczyć o tym, że jest Pani uczulona na lek i należy go odstawić. Jeśli natomiast zmiany mają charakter trądziku proszę kontynuować antybiotykoterapię, a w przypadku dalszego braku jakiejkolwiek poprawy należy rozważyć zmianę antybiotyku.
potrzeba czasu na zadzialanie antybiotyku
Dzień dobry,
Jeśli zmiany skórne mają inny charakter niż dotychczasowy trądzik mogą świadczyć o nadwrażliwości na antybiotyk. Leczenie trądziku warto ponadto poprzedzić badaniami hormonalnymi, w szczególności gdy po antybiotykoterapii nie uzyskano zadowalającego efektu. Pomocna może być też konsultacja ginekologiczna w kierunku zespołu policystycznych jajników.
Może być Pani uczulona na lek .
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi