Organizm się oczyszcza czy antybiotyk na trądzik jest nieskuteczny?

3 dni temu zaczęłam stosować antybiotyk na trądzik (Nobaxin), dziś mnie wysypało. Czy to oznacza, że organizm się oczyszcza i to dobry znak, później będzie lepiej, czy antybiotyk nie działa i nie będzie żadnej poprawy?
Trzeba poczekać aż antybiotyk zacznie działać.
Jeśli zmiany na skórze (wysypka?) pojawiły się w trakcie antybiotykoterapii, to może świadczyć o tym, że jest Pani uczulona na lek i należy go odstawić. Jeśli natomiast zmiany mają charakter trądziku proszę kontynuować antybiotykoterapię, a w przypadku dalszego braku jakiejkolwiek poprawy należy rozważyć zmianę antybiotyku.
potrzeba czasu na zadzialanie antybiotyku
Dzień dobry,
Jeśli zmiany skórne mają inny charakter niż dotychczasowy trądzik mogą świadczyć o nadwrażliwości na antybiotyk. Leczenie trądziku warto ponadto poprzedzić badaniami hormonalnymi, w szczególności gdy po antybiotykoterapii nie uzyskano zadowalającego efektu. Pomocna może być też konsultacja ginekologiczna w kierunku zespołu policystycznych jajników.
Może być Pani uczulona na lek .
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi