Opuchnięte ręce - co jest przyczyną, co można z tym zrobić?

Dzień dobry, mam opuchnięte ręce od nadgarstka do łokcia, najpierw lewa teraz prawa. Denerwuję się. Co jest przyczyną, co powinnam zrobić?
Dzień dobry! Obrzęk może mieć różne przyczyny, istnieje też kilka rodzajów obrzęków. To właśnie od przyczyny i rodzaju obrzęku powinno zależeć podjęte leczenie. Najlepiej udać się do lekarza lub ewentualnie fizjoterapeuty. Nie musi się Pani denerwować, świeże obrzęki leczy się relatywnie łatwo, ale ważne aby obejrzał je, dotknął i zebrał wywiad specjalista.
Obrzęki przedramion mogą być spowodowane banalnymi przyczynami, ale także mogą być oznaką poważnych chorób. Dlatego w celu postawienia diagnozy - choćby wstępnej proszę skontaktować się z lekarzem, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad i ewentualnie przepisze niezbędne leki lub zleci badania dodatkowe.
Proszę się zgłosić do lekarza rodzinnego trzeba zebrać dane do postawienia diagnozy i ustalenia metody leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi