Opuchlizna i biały nalot na dziąśle po usunięciu zęba

Tydzień temu usunęłam szóstkę górną i od tego czasu mam opuchnięte dziąsło przy 6 oraz 7. Również biały nalot na dziąśle. Opuchlizna sięga też połowy podniebienia. Czuję ból przy zagryzieniu. Byłam u dentysty który usuwał mi tą szóstkę i powiedział, że dobrze się goi. Ale mnie niepokoi mnie stan tego dziąsła oraz ból. Czy może to być coś poważnego? Ps. Wcześniej bolał mnie też język po stronie tego usuniętego zęba oraz żuchwa też po stronie usuniętego zęba ale te objawy na szczęście minęły.
Nalot na dziąśle jest niepokojący proszę zgłosić to dentyście prowadzącemu.
Opisane objawy mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej i/lub grzybiczej (biały nalot na śluzówkach). Proszę powtórnie pokazać się dentyście, który zapewne przepisze odpowiednie leki na receptę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi