Opuchlizna i biały nalot na dziąśle po usunięciu zęba

Tydzień temu usunęłam szóstkę górną i od tego czasu mam opuchnięte dziąsło przy 6 oraz 7. Również biały nalot na dziąśle. Opuchlizna sięga też połowy podniebienia. Czuję ból przy zagryzieniu. Byłam u dentysty który usuwał mi tą szóstkę i powiedział, że dobrze się goi. Ale mnie niepokoi mnie stan tego dziąsła oraz ból. Czy może to być coś poważnego? Ps. Wcześniej bolał mnie też język po stronie tego usuniętego zęba oraz żuchwa też po stronie usuniętego zęba ale te objawy na szczęście minęły.
Nalot na dziąśle jest niepokojący proszę zgłosić to dentyście prowadzącemu.
Opisane objawy mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej i/lub grzybiczej (biały nalot na śluzówkach). Proszę powtórnie pokazać się dentyście, który zapewne przepisze odpowiednie leki na receptę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi