2020-09-28

Operacyjne usunięcie prostaty, a suplementacja.

Mam 80 lat, w 2006 roku było operacyjnie usunięcie prostaty. Lipiec 2019 PSA=3,6.Lipiec 2020 PSA=118.Stwierdzono (skaning z kontrastem) małe dwa przerzuty na kości i dwa na węzły. Natychmiast dostałem leki. Na razie czuję się dobrze. Doradzano mi, abym kupił suplement na prostatę. Niestety, obawiam się, że już przy leczeniu hormonalnym, który ma za zadanie obniżenie testosteronu-to ten suplement nie jest dla mnie. Jaki suplement diety powinienem sobie kupić, aby opóźnić przebieg mojego schorzenia? 

Suplementy diety z zasady działają w niewielkim stopniu. Chemioterapia opóźnia rozwój choroby.
Polecany jest centrum silver, jednak jako ogólne wzmocnienie organizmu. Nie wpłynie to na opóźnienie przebiegu choroby.
Proszę stosować się do zaleceń lekarskich i nie stosować dodatkowej suplementacji, która może mieć negatywny wpływ na stosowane leki.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Urolog w Dąbrowie Górniczej Urolog w Katowicach Urolog w Warszawie Urolog w Bielsku-Białej Urolog w Krakowie Urolog w Częstochowie Urolog w Gliwicach Urolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6402
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16568
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+151
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4