Okres spóźnia się 20 dni - czy to ciąża?

Witam, Okres spóźnia mi się 20 dni. Czasem zdarzają mi się nieregularne miesiączki. Dzisiaj uprawiałam stosunek i zastanawiam się czy w takim przypadku jest szansa na zajście w ciąże: duża czy mała? Czy zerowa. Wcześniej stosunku nie było. Proszę o odpowiedz

Tak, istnieje ryzyko nieplanowanej ciąży, choć ciężko je jednoznacznie określić jako duże czy małe.
Proponuję umówić konsultację ginekologiczną celem ustalenia pierwotnej przyczyny Pani zaburzeń miesiączkowania i włączenia ewentualnego leczenia.
Warto udac sie na wizytę ginekologiczna celem wykonania badania z USG. Lekarz zleci odpowiednie badania celem potwierdzenia lub wykluczenia ciazy. Ponadto, mozna zastosowac diagnostykę Pani nieregularnych cykli.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi