Okres dostaję zawsze rano, czy tabletki antykoncepcyjne mogę zacząć stosować wieczorem?

Jutro mam dostać okres, zawsze dostaje go rano. Od tego cyklu zaczynam po raz pierwszy stosować tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę pierwszą tabletkę wziąć wieczorem? Czy muszę wziąć od razu rano kiedy zauważę okres? Jeśli wezmę wieczorem to od razu będzie działać czy muszę stosować dodatkową antykoncepcję? (Zamierzam każdego dnia brać tabletki o 18)
Może Pani zacząć przyjmować tabletki wieczorem, bez dodatkowego zabezpieczenia.
można stosować wieczorem
Może Pani rozpocząć stosowanie o dowolnej porze, najlepiej wybrać jedną konkretną porę dnia np. wieczór - wtedy wejdzie to Pani w nawyk i będzie mniejsza szansa na pominięcie którejś z tabletek.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi