Okres dostaję zawsze rano, czy tabletki antykoncepcyjne mogę zacząć stosować wieczorem?

Jutro mam dostać okres, zawsze dostaje go rano. Od tego cyklu zaczynam po raz pierwszy stosować tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę pierwszą tabletkę wziąć wieczorem? Czy muszę wziąć od razu rano kiedy zauważę okres? Jeśli wezmę wieczorem to od razu będzie działać czy muszę stosować dodatkową antykoncepcję? (Zamierzam każdego dnia brać tabletki o 18)
Może Pani zacząć przyjmować tabletki wieczorem, bez dodatkowego zabezpieczenia.
można stosować wieczorem
Może Pani rozpocząć stosowanie o dowolnej porze, najlepiej wybrać jedną konkretną porę dnia np. wieczór - wtedy wejdzie to Pani w nawyk i będzie mniejsza szansa na pominięcie którejś z tabletek.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi