Odstawiłam antykoncepcję, sporo schudłam, wypadają mi włosy i spóźnia się okres

21.10.2020r. odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. To była ostatnia tabletka w blistrze i pierwszy dzień miesiączki. Następna miesiączkę miałam regularnie 28 dnia 18.11.2020r. Od tego czasu do dziś nie dostałam okresu. Robiłam testy ciążowe płytowe i wyszły negatywne. Dziś jest 32 dzień cyklu, nadal nie mam okresu. Dodatkowo od jakiegoś miesiąca nadmiernie wypadają mi włosy oraz w ostatnim czasie sporo schudłam, mimo zwykłej diety (nic nie zmieniłam). Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie hiperprolaktynemię oraz gruczolaka przysadki mózgowej, brałam bromokryptynę ponad 2 lata. W styczniu tego roku odstawiłam leki. Endokrynolog wystawił diagnozę, że już jest w porządku. A po rezonansie magnetycznym stwierdził, że gruczolak się wchłonął. Robiłam badanie jakoś w czerwcu i prolaktyna była w normie. Moje pytanie brzmi skąd ten brak okresu? Czy w pierwszej kolejności zrobić badanie poziomu prolaktyny, wykonać test beta hCG czy może czekać aż miesiączka przyjdzie?
należy wykonać badania laboratoryjne i włączyć leczenie np. progesteronem
nalezy wlączyc leki ktore unormują regularność cyklu
Proszę zgłosić się do ginekologa, który zleci odpowiednie badania, a następnie podejmie decyzję co do dalszego sposobu postępowania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi