Odstawiłam antykoncepcję, sporo schudłam, wypadają mi włosy i spóźnia się okres

21.10.2020r. odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. To była ostatnia tabletka w blistrze i pierwszy dzień miesiączki. Następna miesiączkę miałam regularnie 28 dnia 18.11.2020r. Od tego czasu do dziś nie dostałam okresu. Robiłam testy ciążowe płytowe i wyszły negatywne. Dziś jest 32 dzień cyklu, nadal nie mam okresu. Dodatkowo od jakiegoś miesiąca nadmiernie wypadają mi włosy oraz w ostatnim czasie sporo schudłam, mimo zwykłej diety (nic nie zmieniłam). Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie hiperprolaktynemię oraz gruczolaka przysadki mózgowej, brałam bromokryptynę ponad 2 lata. W styczniu tego roku odstawiłam leki. Endokrynolog wystawił diagnozę, że już jest w porządku. A po rezonansie magnetycznym stwierdził, że gruczolak się wchłonął. Robiłam badanie jakoś w czerwcu i prolaktyna była w normie. Moje pytanie brzmi skąd ten brak okresu? Czy w pierwszej kolejności zrobić badanie poziomu prolaktyny, wykonać test beta hCG czy może czekać aż miesiączka przyjdzie?
należy wykonać badania laboratoryjne i włączyć leczenie np. progesteronem
nalezy wlączyc leki ktore unormują regularność cyklu
Proszę zgłosić się do ginekologa, który zleci odpowiednie badania, a następnie podejmie decyzję co do dalszego sposobu postępowania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi