Od około dwóch tygodni męczy mnie kaszel.

Witam. Od około dwóch tygodni męczy mnie kaszel. W ciągu dnia nie ma większej tragedii, ale nocy w ogóle nie przesypiam, czasem mam problem w złapaniu oddechu. Doraźnie biorę mucosolvan oraz vicks w saszetkach. Nie mam pojęcia czy kaszel jest suchy czy mokry, czasem odksztuszam przezroczystą wydzielinę jak katar, a czasem nie. Dodatkowo mam katar, ale nie leje mi się z nosa, a raczej to siedzi w zatokach. Czy to już wymaga konsultacji z lekarzem czy nadal kontynuować domowe leczenie?
Zalecam konsultację lekarską, podczas której lekarz pogłębi wywiad, zadecyduje o ewentualnym leczeniu np. antybiotykiem lub też rozszerzeniu dotychczasowych badań diagnostycznych (o ile były wykonywane) np. m.in. o rentgen klatki piersiowej. Pozdrawiam serdecznie
Skoro objawy trwają od 2 tygodni to konsultacja lekarska może tylko pomóc.
Konieczna będzie wizyta stacjonarna celem pełnego badania przedmiotowego. Objawy są za długo żeby możliwa była pomóc w ramach telekonsultacji.
Wymagana konsultacja lekarska celem włączenia leków na receptę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi