Od około dwóch tygodni męczy mnie kaszel.

Witam. Od około dwóch tygodni męczy mnie kaszel. W ciągu dnia nie ma większej tragedii, ale nocy w ogóle nie przesypiam, czasem mam problem w złapaniu oddechu. Doraźnie biorę mucosolvan oraz vicks w saszetkach. Nie mam pojęcia czy kaszel jest suchy czy mokry, czasem odksztuszam przezroczystą wydzielinę jak katar, a czasem nie. Dodatkowo mam katar, ale nie leje mi się z nosa, a raczej to siedzi w zatokach. Czy to już wymaga konsultacji z lekarzem czy nadal kontynuować domowe leczenie?
Zalecam konsultację lekarską, podczas której lekarz pogłębi wywiad, zadecyduje o ewentualnym leczeniu np. antybiotykiem lub też rozszerzeniu dotychczasowych badań diagnostycznych (o ile były wykonywane) np. m.in. o rentgen klatki piersiowej. Pozdrawiam serdecznie
Skoro objawy trwają od 2 tygodni to konsultacja lekarska może tylko pomóc.
Konieczna będzie wizyta stacjonarna celem pełnego badania przedmiotowego. Objawy są za długo żeby możliwa była pomóc w ramach telekonsultacji.
Wymagana konsultacja lekarska celem włączenia leków na receptę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi