Objawy sugerujące stwardnienie rozsiane, co robić?

Od 8 miesięcy posiadam objawy podobne do stwardnienia rozsianego, problemy z chodzeniem i równowagą, trzęsące się mięśnie, problem ze schodzeniem po schodach. Odczuwam stałe osłabienie kończyn dolnych. Odruchy mam wygórowane, obustronny stopotrząs, drżenie podczas chodu, stopy wydrążone, dodatni objaw Babińskiego obustronnie. Wszystkie badania wyszły prawidłowo, rezonans głowy, odcinka C i Th kręgosłupa wyszły prawidłowo, bez istotnych odchyleń badania krwi również. Badanie ortopedyczne również nie wykazało odchyleń. Został mi przepisany neurovit i baklofen. Objawy zaczęły delikatnie ustępować przed rozpoczęciem brania leków. Po półtora miesiąca brania leków nie ustąpiły całkowicie, jednak odczuwam poprawę. Od lekarzy usłyszałam, że jestem zdrowa i nie wiadomo skąd moje objawy. Czy jest coś co jeszcze mogłabym zrobić żeby dowiedzieć się skąd wzięły się moje objawy i jakoś to wyleczyć?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi