O czym może świadczyć nieprzyjemnie pachnący śluz z pochwy?

Mam pytanie, ponieważ mam pewien problem który trwa już parę lat. Mianowicie mam bardzo brzydko pachnący śluz z pochwy, poza tym nic złego się nie dzieje. Pare lat temu, miałam jakąś infekcję w miejscu intymnym, którą wyleczyłam sama tabletkami dopochowymi z apteki, albo wydawało mi się, że wyleczyłam, ponieważ od tego czasu śluzu jest dużo i jest nie do zniesienia. Miałam robione badanie ginekologiczne, usg, wymaz i wyniki wyszły bardzo dobrze, nie mam również nadżerki. Moja Pani ginekolog przepisała mi irygację pochwy i tabletki dopochwowe razem z tabletkami posiadające kwas mlekowy, aby odbudować florę bakteryjna. Póki stosowałam wszystkie leki plus irygacje zapach zniknął, myślałam, że w końcu się udało, jednak po zakończeniu kuracji tabletkami wszystko wróciło do stanu wcześniejszego. Mam dość częste upławy, śluz jest gęsty i bardzo brzydko pachnie. Moja Pani ginekolog nie bardzo wie o co chodzi i co wizytę zapisuje mi inne tabletki, które jednak nie pomagają. Czy jest coś co powinnam zrobić? Może morfologię? Lub zmienić lekarza? Okres mam zawsze regularnie co 28 dni, żadnych nieplanowanych plamień nie mam, wydawało by się ze wszystko jest ok, jednak ten zapach… jest bardzo niekomfortowy. 

Nieprzyjemny zapach najczęściej związany jest z przewlekłą infekcją. Rozważyć proszę powtórzenie i poszerzenie diagnostyki mikrobiologicznej. Warto również przyjrzeć się Pani nawykom w tym nawykom żywieniowym, gdyż i one mogą mieć wpływ na zapach.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi