Nisko schodzące łożysko - czy to bezpieczne?

Jestem w 24 tygodniu ciąży i stwierdzono u mnie łożysko nisko schodzące w odległości 1 cm od ujścia wewnętrznego szyjki macicy, ale lekarze nie dali mi żadnych zaleceń. Czy jest to niebezpieczne dla mojego, dziecka, zdrowia lub życia? Czy powinnam głównie leżeć i wstawać tylko do toalety? Czy normalne przemieszczenie się po domu, spacer lub wyjście z mężem do sklepu może być okej? Nic nie dźwigam, mało się schylam, nie współżyję. Ale czy to jest bezpieczna sytuacja ogólnie? Czy poród będzie trzeba przeprowadzić przez CC? Czy jednak uda się uniknąć cesarskiego cięcia?

Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę.
Jest to 24 tydzień i dopiero przed porodem ginekolog poda Pani informację o położeniu łożyska oraz w jaki sposób odbędzie się poród. Na następnej wizycie dobrze spytać lekarza o zalecenia i wskazówki.
Jest to 24 tydzień i dopiero przed porodem ginekolog poda Pani informację o położeniu łożyska oraz w jaki sposób odbędzie się poród. Na następnej wizycie dobrze spytać lekarza o zalecenia i wskazówki.
Proszę poruszyć ten temat na najbliższej konsultacji ginekologicznej. Udzielenie odpowiedzi na Pani pytania wymaga szerszej wiedzy o Pani stanie zdrowia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Katowicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z