Niski poziom hemoglobiny przy suplementacji żelazem

Czy powinnam się martwić mając taki poziom hemoglobiny 10.1 (gdy normalnie powinno być 12.00)? Przyjmuję żelazo, witaminę C oraz K2.

Hemoglobina w zakresie 10–12,0 g/dl to tzw. łagodna niedokrwistość. W przypadku takiego poziomu hemoglobiny pomimo suplementacji preparatem żelaza sugeruję konsultację z lekarzem. Należy zwiększyć dawkę żelaza, zastosować preparat żelaza na receptę i powtórzyć morfologię za 2-4 tyg. Jednocześnie należy poszukiwać przyczyn niedokrwistości- wymaga to pogłębienia wywiadu zdrowotnego.
Często przyczyną niedoboru żelaza jest niewłaściwe postępowanie dietetyczne, na pewno wymaga Pani pogłębienia diagnostyki/profilaktyki.
Myśle że powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego.Pozim hemoglobiny przy suplementacji żelaza jest nieco za niski.
Proszę się skontaktować z lekarzem rodzinnym w celu dalszej diagnostyki
Tak należy się martwić i przede wszystkim umówić się do swojego lekarza POZ.
Zalecana konsultacja lekarska.
Uważam, że powinna Pani zgłosić się do lekarza POZ. Poziom hemoglobiny powinien być
wyższy stosując żelazo.
W przypadku takiego poziomu hemoglobiny pomimo suplementacji preparatem żelaza sugeruję konsultację z lekarzem rodzinnym oraz hematologiem. Należy zwiększyć dawkę żelaza, Jednocześnie należy poszukiwać przyczyn niedokrwistości co wymaga to poszerzenia diagnostyki
Proszę się zgłosić do swojego lekarza rodzinnego celem pogłębienia diagnostyki
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi