Niski poziom hemoglobiny przy suplementacji żelazem

Czy powinnam się martwić mając taki poziom hemoglobiny 10.1 (gdy normalnie powinno być 12.00)? Przyjmuję żelazo, witaminę C oraz K2.

Hemoglobina w zakresie 10–12,0 g/dl to tzw. łagodna niedokrwistość. W przypadku takiego poziomu hemoglobiny pomimo suplementacji preparatem żelaza sugeruję konsultację z lekarzem. Należy zwiększyć dawkę żelaza, zastosować preparat żelaza na receptę i powtórzyć morfologię za 2-4 tyg. Jednocześnie należy poszukiwać przyczyn niedokrwistości- wymaga to pogłębienia wywiadu zdrowotnego.
Często przyczyną niedoboru żelaza jest niewłaściwe postępowanie dietetyczne, na pewno wymaga Pani pogłębienia diagnostyki/profilaktyki.
Myśle że powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego.Pozim hemoglobiny przy suplementacji żelaza jest nieco za niski.
Proszę się skontaktować z lekarzem rodzinnym w celu dalszej diagnostyki
Tak należy się martwić i przede wszystkim umówić się do swojego lekarza POZ.
Zalecana konsultacja lekarska.
Uważam, że powinna Pani zgłosić się do lekarza POZ. Poziom hemoglobiny powinien być
wyższy stosując żelazo.
W przypadku takiego poziomu hemoglobiny pomimo suplementacji preparatem żelaza sugeruję konsultację z lekarzem rodzinnym oraz hematologiem. Należy zwiększyć dawkę żelaza, Jednocześnie należy poszukiwać przyczyn niedokrwistości co wymaga to poszerzenia diagnostyki
Proszę się zgłosić do swojego lekarza rodzinnego celem pogłębienia diagnostyki
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
asd

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi