Nieskuteczne leczenie infekcji pęcherza - co robić dalej?

Od 4 miesięcy zmagam się z infekcją pęcherza. Jestem po podwójnej antybiotykoterapii. Nieskutecznej, gdyż każde leczenie antybiotykiem zamiast pomagać to mi szkodziło. Ostatnio zażywałam lek flconazole przez 7 dni. Pomogło na 2 tygodnie. Teraz z powrotem odczuwam nieprzyjemne objawy infekcji. W jaki sposób sobie pomoc?
Dzień dobry,
Istotne będzie zidentyfikowanie drobnoustroju odpowiedzialnego za infekcje na podstawie badania posiewu moczu. W zależności co jest przyczyną należy dobrać odpowiednią antybiotykoterapię lub włączyć leczenie lekiem stymulującym odporność na konkretną bakterię będącą częstą przyczyną infekcji dróg moczowych.
Przed zastosowaniem celowanego leczenia należy wykonać badanie moczu na posiew bakteriologiczny oraz mykologiczny z antybiogramem. Pozwoli to na identyfikację czynnika chorobotwórczego oraz ustalenie leku, na który drobnoustrój jest wrażliwy.
Nawracające infekcje dróg moczowych powinny budzić czujność, wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym z doświadczeniem nefrologicznym, nefrologiem, urologiem.
Zrobić posiew.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi