Niedoczynność tarczycy - jak poradzić sobie z opuchlizną nóg?

Syn ma 16 lat i niedoczynność tarczycy przyjmuje leki, ale jego objawy to suchość skóry, gdzie z tego powodu drapie się i jest w ranach, a do obrzęk nóg, który nie chce zejść, wygląda na zastój limfatyczny. Wyniki są dobre po konsultacji, ale nie wiem co robić z nogami.
Przez "wyniki są dobre" myślę że ma Pani na myśli badania "tarczycowe". Za obrzęki i świąd skóry mogą być odpowiedzialne również inne zaburzenia. Trzeba je zidentyfikować i leczyć.
Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną do lekarza, który poi przeprowadzonym badaniu fizykalnym stwierdzi z jakimi obrzękami mamy do czynienia i zastosuje odpowiednie leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi