Niedoczynność tarczycy - jak poradzić sobie z opuchlizną nóg?

Syn ma 16 lat i niedoczynność tarczycy przyjmuje leki, ale jego objawy to suchość skóry, gdzie z tego powodu drapie się i jest w ranach, a do obrzęk nóg, który nie chce zejść, wygląda na zastój limfatyczny. Wyniki są dobre po konsultacji, ale nie wiem co robić z nogami.
Przez "wyniki są dobre" myślę że ma Pani na myśli badania "tarczycowe". Za obrzęki i świąd skóry mogą być odpowiedzialne również inne zaburzenia. Trzeba je zidentyfikować i leczyć.
Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną do lekarza, który poi przeprowadzonym badaniu fizykalnym stwierdzi z jakimi obrzękami mamy do czynienia i zastosuje odpowiednie leczenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi