Niedobór witaminy D, a problemy ze snem.

Moje pytanie odnosi się wpływu niedoboru witaminy D na bezsenność. Od dłuższego czasu bardzo często wybudzam się w nocy - średnio co 1,5–2 h (śpię mniej więcej 7-8 h). Pracuję umysłowo i fizycznie po 10-13 godzin. Dwa razy w tygodniu odsypiam dłużej - 10 godzin snu z wybudzaniem, gdyż nie mogę poradzić sobie z zmęczeniem, brakiem sił i koncentracji. Po pracy jestem bardzo zmęczona i nie mam problemu z zaśnięciem. Mam 34 lata, zrobiłam badanie witaminy D3 i jej wynik wskazuje na niedobór. Czy spotkali się Państwo w swojej praktyce, aby uzupełnienie takiego niedoboru pomogło z jakością i długością snu oraz ograniczeniem wybudzania? Jeśli tak, to w jakim czasie nastąpiła poprawa? Inne badania - PTH intact, anty-TPO, żelazo, magnez, wapń całkowity, TSH - wszystkie mam w normach referencyjnych. 

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Bezsenność w Opolu Bezsenność we Wrocławiu Bezsenność w Poznaniu Bezsenność w Gliwicach Bezsenność w Katowicach Bezsenność w Dąbrowie Górniczej Bezsenność w Warszawie Bezsenność w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z