Nie da się pobrać krwi tylko z jednej ręki - czy takie sytuacje są normalne?

Miałam dziś pobieraną krew z żyły łokciowej. Ogólnie badania robię bardzo często ze względu na częste infekcje i diagnostykę chorób układowych. Problem w tym, że już kolejny raz nie da się pobrać krwi z prawej ręki, po prostu nie leci. Dodatkowo przy wbijaniu igły w żyłę w tej ręce czuję niesamowity ból. Z lewą ręką nie mam żadnego problemu, a ból prawej ręki zawsze utrzymuje się jeszcze kilka godzin po próbie pobrania z niej krwi (ból sięga od nadgarstka prawie do barku, szczegolnie przy zginaniu). Czy to jest normalne? Pielęgniarka stwierdziła, że po prostu w tej żyle nie ma krwi, ale jak może jej nie być? Nie wiem czy mam się czym martwić?

Jeżeli krew jest często pobiera z tego samego miejsca mogą się wytworzyć zrosty, ich powstawaniu należy zapobiegać. Proszę się zgłosić do swojego lekarza.
Może to być efekt zrostów, z racji częstych pobierań z danej żyły.
Może to być efekt zrostów, z racji częstych pobierań z danej żyły.
Ten stan jest spowodowany zrostami tej żyły. Można pobrać krew z innych żył prawej kończyny górnej np. z żył na przedramieniu czy powierzchni grzbietowej ręki .
prawdopodobnie zrobiły się Pani zrosty od częstego nakłuwania żyły
Jeśli ze wspomnianej żyły często pobierano krew to istnieje ryzyko iż pojawią się w jej obrębie zrosty utrudniające, bądź uniemożliwiające kolejne próby pobrania krwi.
Zapraszam na konsultacje - w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne dalszego postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Może to być efekt zrostów, z racji częstych pobierań z danej żyły.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z