Nawracające mrowienie kończyn - jakie kroki podjąć?

Trzy tygodnie pojawiło się u mnie mrowienie lewej stopy obejmujące palce 4 i 5 oraz mrowienie lewej dłoni również w obszarze palców 4/5. Mrowienie nie ustępowało pod wpływem rozciągania, a jedynie zmniejszało napięcie pod wpływem aktywności. Mrowienie znacznie ustąpiło po zażyciu magnezu, jednak po około 2 tygodniach powróciło - mniej nasilone, o zmiennym nasileniu w ciągu dnia, naprzemiennie obejmujące stopę lub dłoń. Jakie jednostki chorobowe mogą być tego przyczyną? Jakie jest dalsze postępowanie, poza wizytą u neurologa? Mrowienie pojawiło się po przebyciu infekcji przebiegającej ze stanem podgorączkowym, rozbiciem oraz zapaleniem zatok.

Poza konsultacją neurologiczną wskazana wizyta u lekarza w warunkach stacjonarnych (rodzinnego bądź internisty), który po zebraniu dokładnego wywiadu medycznego i przeprowadzeniu badania fizykalnego ukierunkuje dalszą diagnostykę, w tym diagnostykę laboratoryjną.
zalecam wizyte u neurologa i wykonanie badań laboratoryjnych
należy zgłosić sie do lekarza rodzinnego i neurologa i poszerzyć diagnostykę
Do neurologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi