Nawracające mrowienie kończyn - jakie kroki podjąć?

Trzy tygodnie pojawiło się u mnie mrowienie lewej stopy obejmujące palce 4 i 5 oraz mrowienie lewej dłoni również w obszarze palców 4/5. Mrowienie nie ustępowało pod wpływem rozciągania, a jedynie zmniejszało napięcie pod wpływem aktywności. Mrowienie znacznie ustąpiło po zażyciu magnezu, jednak po około 2 tygodniach powróciło - mniej nasilone, o zmiennym nasileniu w ciągu dnia, naprzemiennie obejmujące stopę lub dłoń. Jakie jednostki chorobowe mogą być tego przyczyną? Jakie jest dalsze postępowanie, poza wizytą u neurologa? Mrowienie pojawiło się po przebyciu infekcji przebiegającej ze stanem podgorączkowym, rozbiciem oraz zapaleniem zatok.

Poza konsultacją neurologiczną wskazana wizyta u lekarza w warunkach stacjonarnych (rodzinnego bądź internisty), który po zebraniu dokładnego wywiadu medycznego i przeprowadzeniu badania fizykalnego ukierunkuje dalszą diagnostykę, w tym diagnostykę laboratoryjną.
zalecam wizyte u neurologa i wykonanie badań laboratoryjnych
należy zgłosić sie do lekarza rodzinnego i neurologa i poszerzyć diagnostykę
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Katowicach Internista w Krakowie Neurolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi