Nawracająca mała ranka koło sutka

Jakiś czas temu samoistnie pojawiła się na mojej lewej piersi mała ranka blisko sutka. Była ona płytka, miała około 5 mm średnicy, wokoło niej skóra była zaczerwieniona. Na samym początku przypominało to trochę pęknięcie naczynka. Rana szybko znikła, ale pojawiła się ponownie 1-2 tygodnie temu w tym samym miejscu. Po jakimś czasie rana i jej okolice były bardzo suche. Dalej skora jest bardziej sucha niż reszta piersi. Strupka już prawie nie ma, ale dzisiaj zaczęłam odczuwać w tym miejscu ból. Nie jest on silny, ale pojawia się przy każdym, nawet lekkim, dotknięciu okolicy rany lub sutka. Kolor tego jest teraz brązowawy, dość jasny. Jeśli to ma znaczenie: mam 18 lat, lekką nadwagę, nie biorę leków, nie kupowałam w ostatnim czasie nowego stanika, nie zmieniłam w otoczeniu niczego, co mogło by mieć wpływ na to, są małe szanse, by rana powstała przez jakieś uszkodzenie mechaniczne, w mojej rodzinie nie pojawiały się choroby piersi. Czy jest to objaw jakiejś konkretnej choroby? Czy to może być groźne?
Proszę się udać na wizytę stacjonarną do swojego lekarza rodzinnego/ginekologa na badanie, potrzebny jest też pełny wywiad lekarski.
Proszę zgłosić się do lekarza celem zebrania dokładnego wywiadu i zlecenia niezbędnych badań dodatkowych.
Proszę pokazać zmianę lekarzowi rodzinnemu, jeżeli nie będzie mu sie podobała to skieruje do dermatologa. Osobiście nie spodziewałbym sie nic niepokojącego
należy udać się do lekarza rodzinnego
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi