Nasilenie objawów zapalenia błony śluzowej dwunastnicy i żołądka podczas stresujących sytuacji

Moja żonę strasznie boli brzuch, do tego stopnia, że nie pozwala funkcjonować. Jest to ból przewlekły, który z tego co zauważyłem, pojawia się w stresujących sytuacjach. Kolonoskopia, USG, gastroskopia, krew, mocz i helikobakterie. Za każdym razem diagnozą było zapalenie błony śluzowej dwunastnicy i żołądka. Jednak objawy z moich obserwacji nasilają się podczas stresujących sytuacji, nerwów. Co mogę zrobić, aby jej pomóc bo nie mogę już patrzeć na jej cierpienie. Leki które jakoś pomagały (Pantoprazol) pomagają nieznacznie, Nospa nie pomaga nic. Co mogę zrobić? Proszę o pomoc. Dziękuję
Witam serdecznie,

powiem szczerze, że jako lekarz chciałbym zobaczyć wyniki wszystkich badań, które Pan wymienił oraz dokładny rozpis leków, które żona zażywa. Możliwe, że wymagana będzie w tym przypadku wizyta u specjalisty gastroenterologa celem wykonania dalszej diagnostyki oraz dobrania indywidualnej terapii.
Jeżeli wykluczono przyczynę organiczną może warto zasięgnąć opinii psychiatry? Jeżeli będą pomagały leki uspokajające to potwierdzi takie rozpoznanie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi