Nalot na języku po antybiotykoterapii - jaki lekarz mi pomoże?

Podczas antybiotyku wyszedł mi nalot na języku - kożuch z tyłu, jakby włoski z przodu. Lekarze nie traktowali tego poważnie i uważali że przesadzam. To było 3 miesiące temu, ciągle czułam gule w gardle jakby ciało obce - gastroskopia wykazała że wszystko jest ok, a potrafiłam skręcać się z bólu. To było 2 miesiące temu. Język wygląda coraz gorzej, jest bardziej obłożony nalotem, a od kilku dni zaczął zmieniać zabarwienie na brązowe. Płukałam jamę ustną wodą z woda utlenioną i sodą, piłam rozcieńczony ocet jabłkowy, biorę ciągle probiotyki, ssę olej kokosowy, piję kiszonki i jogurty naturalne. Nie wiem już co robić. Do jakiego lekarza powinnam się udać żeby mi pomógł?
Potrzebny dokładniejszy wywiad, można zakładać grzybicę języka, wtedy należałoby włączyć odpowiednie leczenie.
Z opisanych objawów wynika, iż jest to najprawdopodobniej grzybica jamy ustnej. Należy zwrócić się do lekarza rodzinnego / internisty, które wypisze odpowiednie leki na receptę.
wstępnie wskazania na grzybicę jamy ustnej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi