Nalot na języku po antybiotykoterapii - jaki lekarz mi pomoże?

Podczas antybiotyku wyszedł mi nalot na języku - kożuch z tyłu, jakby włoski z przodu. Lekarze nie traktowali tego poważnie i uważali że przesadzam. To było 3 miesiące temu, ciągle czułam gule w gardle jakby ciało obce - gastroskopia wykazała że wszystko jest ok, a potrafiłam skręcać się z bólu. To było 2 miesiące temu. Język wygląda coraz gorzej, jest bardziej obłożony nalotem, a od kilku dni zaczął zmieniać zabarwienie na brązowe. Płukałam jamę ustną wodą z woda utlenioną i sodą, piłam rozcieńczony ocet jabłkowy, biorę ciągle probiotyki, ssę olej kokosowy, piję kiszonki i jogurty naturalne. Nie wiem już co robić. Do jakiego lekarza powinnam się udać żeby mi pomógł?
Potrzebny dokładniejszy wywiad, można zakładać grzybicę języka, wtedy należałoby włączyć odpowiednie leczenie.
Z opisanych objawów wynika, iż jest to najprawdopodobniej grzybica jamy ustnej. Należy zwrócić się do lekarza rodzinnego / internisty, które wypisze odpowiednie leki na receptę.
wstępnie wskazania na grzybicę jamy ustnej
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi