2022-05-23

Na ile czasu zabezpiecza szczepionka przeciw tężcowi?

Mam pytanie odnośnie przyjętego szczepienia przeciw tężcowi. Przyjąłem 3 dawki szczepienia w odstępie 0-1-6, natomiast między 1 i 2 dawką były 2 dni spóźnienia, a 3 dawkę przyjąłem 9 dni wcześniej (przed upływem 6 miesięcy). Czy tak podane szczepienie można uznać za cykl podstawowy szczepienia przeciw tężcowi? Jeśli jest to prawidłowe, to na jaki okres mnie zabezpiecza?

II dawkę podaje się w 4-6 tygodni po I szczepieniu, a III po upływie 6-12 miesięcy od II dawki. Szczepienia przypominające powinny być wykonywane nie rzadziej niż co 10 lat.
Proszę skonsultować się z lekarzem, który dokonał kwalifikacji do szczepienia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Internista w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4