Na ile czasu zabezpiecza szczepionka przeciw tężcowi?

Mam pytanie odnośnie przyjętego szczepienia przeciw tężcowi. Przyjąłem 3 dawki szczepienia w odstępie 0-1-6, natomiast między 1 i 2 dawką były 2 dni spóźnienia, a 3 dawkę przyjąłem 9 dni wcześniej (przed upływem 6 miesięcy). Czy tak podane szczepienie można uznać za cykl podstawowy szczepienia przeciw tężcowi? Jeśli jest to prawidłowe, to na jaki okres mnie zabezpiecza?

II dawkę podaje się w 4-6 tygodni po I szczepieniu, a III po upływie 6-12 miesięcy od II dawki. Szczepienia przypominające powinny być wykonywane nie rzadziej niż co 10 lat.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi