Można pominąć tabletki placebo z antykoncepcji dwa razy pod rząd?

Mam problem z pominięciem tabletki antykoncepcyjnej. Była to tabletka z trzeciego rzędu, według ulotki istnieją dwa rozwiązania: kontynuowanie przyjmowania tabletek z pominięciem placebo lub zaczęcie od razu przyjmowanie tabletek placebo. Problem w tym, że bez namysłu wzięłam pominiętą tabletkę od razu kiedy sobie o tym przypomniałam, więc zostaje chyba tylko rozwiązanie numer 1, z tym że już pomijałam tabletki placebo w celu przesunięcia miesiączki przy poprzednim opakowaniu - czy to przeszkoda? Czy moja antykoncepcja jest zachowana?

Proszę wobec tego kontynuować przyjmowanie tabletek z pominięciem przerwy. Jest to schemat alternatywny, w trakcie którego pojawić się może plamienie lub krwawienie, ale z zachowaniem skuteczności antykoncepcyjnej. Jeśli pominięcia tabletek zdarzają się Pani często rozważyć proszę po kontakcie z ginekologiem inne metody antykoncepcji, które nie wymagają regularności jak w przypadku tabletek.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi