2024-01-13

Możliwe, żeby w tak szybkim czasie nowotwór dał tak silne objawy?

Narzeczony 5 dni temu zauważył u siebie dużą, bolesną opuchliznę i zaczerwienie na wysokości szczęki. Pod skórą wyczuwalna jest duża, twarda zmiana. Pod wieczór pojawiła się u niego wysoka gorączka sięgająca 40 stopni. Na drugi dzień poszedł do lekarza POZ. Diagnoza: ropień podskórny + stan zapalny. Dostał antybiotyk na 10 dni. Partner jest po 7 tabletkach antybiotyku. Opuchlizna praktycznie się nie zmniejsza i doszło zaczerwienienie w okolicy ucha. Na szczęście gorączka ustąpiła po 2 dniach, pozostał jedynie stan podgorączkowy, a obecnie temperatura jest już w normie. Narzeczony miewał już ropne zmiany, ale nigdy nie były one tak duże. Ta zmiana ma około 7 cm i jest nieregularnych kształtów. Wczoraj wybraliśmy się do chirurga. Lekarz po obejrzeniu zmiany stwierdził, że nie jest to ropień i nie będzie ryzykował nacinania. Zasugerował ślinianki i szybką wizytę u laryngologa. Będziemy szukać lekarza, ale w naszym mieście w weekend jest to ciężkie. Jesteśmy przerażeni. Tak duże zmiany zawsze podsuwają najczarniejsze scenariusze. Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z takim przypadkiem? Gdzie powinniśmy się udać? Co robić?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Chirurg w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Bielsku-Białej Chirurg w Częstochowie Chirurg w Gliwicach Chirurg w Warszawie Chirurg w Krakowie Chirurg w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4