Migreny podczas okresu, czy powinnam się udać do neurologa?

W ostatnich trzech cyklach miesiączkowych zaobserwowałam u siebie objawy migreny. Za pierwszym razem była duża nadwrażliwość na światło, wzory (np. paski z obrusu) odbijały mi się przed oczami, gdy spojrzałam na ścianę, po paru godzinach doszły mdłości, biegunka i ostry ból głowy. W drugim cyklu miesiączkowym miałam tylko dużą nadwrażliwość na światło, bez bólu głowy. W trzecim cyklu już dzień wcześniej odbijały mi się wzory np kostki chodnikowej, gdy spojrzałam na niebo. Kolejnego dnia przez około 12 godzin "błyski" przed oczami, nadwrażliwość na światło, wieczorem doszła biegunka, mdłości i ból głowy. Następnego dnia objawy mijają. Zawsze te objawy wypadają, gdy opakowanie Yasmin zbliża się do końca, tzn. objawy wypadały na dni ostatniej, przedostatniej lub trzeciej od końca pigułki z opakowania. Yasmin przyjmuję od 3 lat, nigdy nie miałam takich objawów. Czy to może mieć związek z hormonami, skoro migreny występują jeszcze w trakcie przyjmowania pigułek, kiedy poziom przyjmowanych hormonów jest taki sam? Pod koniec miesiąca mam umówione ginekologa, czy powinnam umówić się jeszcze do neurologa?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi