Migreny podczas okresu, czy powinnam się udać do neurologa?

W ostatnich trzech cyklach miesiączkowych zaobserwowałam u siebie objawy migreny. Za pierwszym razem była duża nadwrażliwość na światło, wzory (np. paski z obrusu) odbijały mi się przed oczami, gdy spojrzałam na ścianę, po paru godzinach doszły mdłości, biegunka i ostry ból głowy. W drugim cyklu miesiączkowym miałam tylko dużą nadwrażliwość na światło, bez bólu głowy. W trzecim cyklu już dzień wcześniej odbijały mi się wzory np kostki chodnikowej, gdy spojrzałam na niebo. Kolejnego dnia przez około 12 godzin "błyski" przed oczami, nadwrażliwość na światło, wieczorem doszła biegunka, mdłości i ból głowy. Następnego dnia objawy mijają. Zawsze te objawy wypadają, gdy opakowanie Yasmin zbliża się do końca, tzn. objawy wypadały na dni ostatniej, przedostatniej lub trzeciej od końca pigułki z opakowania. Yasmin przyjmuję od 3 lat, nigdy nie miałam takich objawów. Czy to może mieć związek z hormonami, skoro migreny występują jeszcze w trakcie przyjmowania pigułek, kiedy poziom przyjmowanych hormonów jest taki sam? Pod koniec miesiąca mam umówione ginekologa, czy powinnam umówić się jeszcze do neurologa?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3557
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi