Miękkie guzki i świąd odbytu - czy to mogą być hemoroidy?

Mam 30 lat, jestem wysoki o szczupłej budowie. Miesiąc temu miałem świąd odbytu. Zacząłem smarować maścią na świąd i po około tygodniu swędzenie ustało. Po jakimś czasie zacząłem odczuwać miękkie guzki w okolicach odbytu, jakby polipy. Widać to bardziej przy naciągniętej skórze. Nie boli i nie krwawi natomiast jest wyczuwalne palcem i czasami czuje jakby pieczenie gdy myje ciepłą wodą. Dodam że mam problem z żylakami na jednej nodze w okolicach kolana i miałem zabieg skleroterapii. Czy to nie żylaki odbytu / hemoroidy?

Opisywane przez Pana objawy sugerują guzki krwawnicze/hemoroidy.
To mogą być guzki krwawnicze. Proszę zwrócić się o wskazówki dot. postępowania i zapobiegania występowania tej przypadłości.
Prawdopodobnie to hemoroidy.Proszę zgłosić się do proktologia.
Z podanego przez Pana opisu wynika, iż są to najprawdopodobniej guzki krwawnicze.
Opis sugeruje hemoroidy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi