Miękkie guzki i świąd odbytu - czy to mogą być hemoroidy?

Mam 30 lat, jestem wysoki o szczupłej budowie. Miesiąc temu miałem świąd odbytu. Zacząłem smarować maścią na świąd i po około tygodniu swędzenie ustało. Po jakimś czasie zacząłem odczuwać miękkie guzki w okolicach odbytu, jakby polipy. Widać to bardziej przy naciągniętej skórze. Nie boli i nie krwawi natomiast jest wyczuwalne palcem i czasami czuje jakby pieczenie gdy myje ciepłą wodą. Dodam że mam problem z żylakami na jednej nodze w okolicach kolana i miałem zabieg skleroterapii. Czy to nie żylaki odbytu / hemoroidy?

Opisywane przez Pana objawy sugerują guzki krwawnicze/hemoroidy.
To mogą być guzki krwawnicze. Proszę zwrócić się o wskazówki dot. postępowania i zapobiegania występowania tej przypadłości.
Prawdopodobnie to hemoroidy.Proszę zgłosić się do proktologia.
Z podanego przez Pana opisu wynika, iż są to najprawdopodobniej guzki krwawnicze.
Opis sugeruje hemoroidy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi