2021-02-28

Miękkie guzki i świąd odbytu - czy to mogą być hemoroidy?

Mam 30 lat, jestem wysoki o szczupłej budowie. Miesiąc temu miałem świąd odbytu. Zacząłem smarować maścią na świąd i po około tygodniu swędzenie ustało. Po jakimś czasie zacząłem odczuwać miękkie guzki w okolicach odbytu, jakby polipy. Widać to bardziej przy naciągniętej skórze. Nie boli i nie krwawi natomiast jest wyczuwalne palcem i czasami czuje jakby pieczenie gdy myje ciepłą wodą. Dodam że mam problem z żylakami na jednej nodze w okolicach kolana i miałem zabieg skleroterapii. Czy to nie żylaki odbytu / hemoroidy?

Opisywane przez Pana objawy sugerują guzki krwawnicze/hemoroidy.
To mogą być guzki krwawnicze. Proszę zwrócić się o wskazówki dot. postępowania i zapobiegania występowania tej przypadłości.
Z podanego przez Pana opisu wynika, iż są to najprawdopodobniej guzki krwawnicze.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Żylaki w Częstochowie Żylaki w Gliwicach Hemoroidy w Warszawie Żylaki w Warszawie Żylaki w Poznaniu Hemoroidy w Bielsku-Białej Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6483
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16891
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4