Mdłości, skurcze w żołądku i chwilowe zasłabnięcia - przyczyną antykoncepcja?

Od 4 miesięcy stosuję antykoncepcję hormonalną, po ok 3 miesiącach pojawiły się u mnie mdłości, skurcze w żołądku i chwilowe zasłabnięcia (bez utraty przytomności) jednocześnie z przyspieszonym biciem serca. Badania krwi, moczu, tarczycy i EKG wyszły w porządku. Czy przyczyny należy dopatrywać się w pigułkach czy nie ma to związku?
Należy bezwzględnie poinformować swojego lekarza prowadzącego, ginekologa o w/w objawach. Konieczne jest zebranie pełnego wywiadu lekarskiego oraz przeprowadzenie diagnostyki różnicowej, w/w objawy mogą wystąpić w przebiegu przyjmowania doustnej antykoncepcji. Lekarz prowadzący podejmie decyzję, czy kontynuować stosowanie dotychczasowego preparatu, czy zmienić na inny. Pozdrawiam serdecznie.
Najsensowniej byłoby zwrócić się do lekarz który wybrał taki sposób antykoncepcji dla Pani.
Działania niepożądane antykoncepcji hormonalne występują z reguły na początku przyjmowania preparaty. Najpewniej więc opisane objawy mają inne podłoże.
Przyczyną wymienionych dolegliwości mogą być leki antykoncepcyjne. Jakie tabletki Pani zażywa?
Dzień dobry,
Proszę pilnie skonsultować się z ginekologiem celem omówienia ewentualnej zmiany preparatu na inny, bądź całkowitego odstawienia. Objawy mogą mieć inną przyczynę niż antykoncepcja hormonalna, ale ustalenie jej może wymagać dalszej diagnostyki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi