2023-03-11

Łysienie telogenowe - czy może przypominać łysienie plackowate?

Kilka dni temu znalazłam łysy placek z przodu głowy, który już zarasta - na całym obszarze pojawiły się ciemne, grube włoski (naturalnie mam ciemne, średnio grube). Udałam się do dwóch dermatologów, aby wykonać badanie trichoskopowe i skonsultować je. Obie panie dermatolog nie widziały charakterystycznych cech dla łysienia plackowatego. Jedna uznała, że to jest łysienie telogenowe po grudniowej infekcji z wysoką gorączką, zaś druga skłania się ku teorii łysienia plackowatego, jednak ze względu na odrost cechy tego typu łysienia już są niewidoczne. Włosy ogólnie lekko się przerzedziły na koronie głowy. W związku z tym, czy łysienie telogenowe może być skupione intensywnie na jednym obszarze i przypominać łysienie plackowate? Czy są jeszcze inne metody diagnostyczne na 100% potwierdzenie lub wykluczenie łysienia plackowatego? Dodam jeszcze, że choruję na hashimoto, ale wszystkie hormony są w normie, również miałam wykonywane badania ginekologiczne, m.in. usg ginekologiczne, usg piersi oraz badanie poziomu ferrytyny, żelaza i wszystko jest w porządku.

Proszę przesłać zdjęcie zmiany - ocenimy - zapraszam na konsultacje online - zbierzemy dokładny wywiad i ustalimy dalsze postępowanie, specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Łysienie w Dąbrowie Górniczej Łysienie w Gliwicach Dermatolog w Warszawie Łysienie w Warszawie Dermatolog w Bielsku-Białej Łysienie w Krakowie Łysienie w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6317
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16384
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+148
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4