Leczenie opryszczki nie przynosi ulgi - czy mogę wziąć leki przeciwbólowe?

Zaraziłam się opryszczką miejsc intymnych od partnera, lekarz przepisał 5 x na dobę Heviran 200mg. Biorę dopiero drugi dzień, ale zamiast być lepiej jest coraz gorzej. Z bólu nie mogę już wytrzymać, wargi sromowe są całe spuchnięte i w bąblach. Jak można załagodzić obrzęk i po jakim czasie zacznie działać lek? Czy można stosować jakieś okłady albo kąpiele? Czy przy tym leku można stosować Ketonal na ból?
tak można
można wziac leki typu nplz
tak
Tak
Można stosować Ketonal lub inne preparaty przeciwbólowe.
Tak, można zastosować leki przeciwbólowe, można zastosować okład jeśli przynosi on ulgę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi