Kilkugodzinne spóźnienie z tabletką antykoncepcyjną

Witam, mam pytanie. Od 7 dni stosuje tabletkę antykoncepcyjna Vines. W 7 dniu kochaliśmy się do końca, przy czym raz spóźniłam się z tabletką o godzinę, a raz o 4 godziny. Czy mogę być w ciąży?
Jeśli od czasu planowego przyjęcia którejkolwiek z tabletek upłynęło mniej niż 12 godzin, to ochrona
antykoncepcyjna nie ulega zmniejszeniu. Kobieta powinna przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak
tylko sobie o tym przypomni, a kolejne tabletki powinna przyjmować o zwykłej porze.
Opóźnienie w przyjęciu tabletki o 1 lub 4 godziny nie obniża skuteczności antykoncepcji hormonalnej.
Dzień dobry,
Kilkugodzinna rozbieżność w przyjmowaniu tego preparatu nie powinna zmniejszyć jego skuteczności antykoncepcyjnej. Gdyby jednak przerwy miałyby być dłuższe warto będzie rozważenie innej metody antykoncepcji hormonalnej niewymagającej regularnego przyjmowania tabletek.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi