Kiedy zażywać witaminę D3?

Dzisiaj w pracy dostaliśmy: Vitaminum D3 2000j.m. Moje pytanie jest takie: jak brać ten suplement czy na czczo, czy rano, czy na wieczór, czy po posiłku ?
Witaminę D3 najlepiej przyjmować wraz z posiłkiem lub po posiłku niezależnie od pory dnia. Należy pamiętać, aby dieta zawierała odpowiednią ilość tłuszczy, z uwagi na fakt, iż witamina D3 jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach.
Witamina D należy do grupy witamin róż puszczanych w tłuszcz ach, dlatego też należy ją przyjmować po posiłku. Pora dnia jest bez znaczenia.
Dawkowanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach powinno być nadzorowane przez lekarza.
Dzień dobry,
Nie ma znaczenia pora dnia, ale warto preparat przyjmować w okolicy posiłku. Proszę pamiętać, że w przypadku witaminy D jest ryzyko przedawkowania, a nadmierne jej ilości mogą być toksyczne. Proszę nie przekraczać zaleconej dawki i sprawdzić czy w innych stosowanych suplementach nie ma witaminy D.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi