Kiedy zażywać witaminę D3?

Dzisiaj w pracy dostaliśmy: Vitaminum D3 2000j.m. Moje pytanie jest takie: jak brać ten suplement czy na czczo, czy rano, czy na wieczór, czy po posiłku ?
Witaminę D3 najlepiej przyjmować wraz z posiłkiem lub po posiłku niezależnie od pory dnia. Należy pamiętać, aby dieta zawierała odpowiednią ilość tłuszczy, z uwagi na fakt, iż witamina D3 jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach.
Witamina D należy do grupy witamin róż puszczanych w tłuszcz ach, dlatego też należy ją przyjmować po posiłku. Pora dnia jest bez znaczenia.
Dawkowanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach powinno być nadzorowane przez lekarza.
Dzień dobry,
Nie ma znaczenia pora dnia, ale warto preparat przyjmować w okolicy posiłku. Proszę pamiętać, że w przypadku witaminy D jest ryzyko przedawkowania, a nadmierne jej ilości mogą być toksyczne. Proszę nie przekraczać zaleconej dawki i sprawdzić czy w innych stosowanych suplementach nie ma witaminy D.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi