Kiedy zażywać tabletkę antykoncepcyjną z nowego blistra?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Artilla. Moje pytanie brzmi czy jeśli w czasie 7-dniowej przerwy ja biorę tabletkę 7-dnia wieczorem, a nie dnia 8 to. Czy antykoncepcja jest zachowana? Czy to jest coś złego?
Proszę przyjmować tabletki zgodnie z wyznaczonym schematem. Przez kolejne 21 dni przyjmuje się 1 tabletkę na dobę. Kolejne opakowanie należy rozpocząć po 7-dniowej przerwie, czyli 8-dnia. Tylko takie stosowanie zapewnia skuteczność określoną przez producenta leku.
nalezy przyjmowac tabletki wg schematu 21+7
Wzięcie tabletki antykoncepcyjnej z nowego blistra te kilkanaście godzin wcześniej niż dopuszcza producent nie powoduje, że przestaje być Pani chroniona antykoncepcyjnie. Jednak lepiej jest stosować tak jak zaleca producent, a dla własnej wygody najlepiej robić to codziennie o stałej porze.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi