Kiedy zażywać tabletkę antykoncepcyjną z nowego blistra?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Artilla. Moje pytanie brzmi czy jeśli w czasie 7-dniowej przerwy ja biorę tabletkę 7-dnia wieczorem, a nie dnia 8 to. Czy antykoncepcja jest zachowana? Czy to jest coś złego?
Proszę przyjmować tabletki zgodnie z wyznaczonym schematem. Przez kolejne 21 dni przyjmuje się 1 tabletkę na dobę. Kolejne opakowanie należy rozpocząć po 7-dniowej przerwie, czyli 8-dnia. Tylko takie stosowanie zapewnia skuteczność określoną przez producenta leku.
nalezy przyjmowac tabletki wg schematu 21+7
Wzięcie tabletki antykoncepcyjnej z nowego blistra te kilkanaście godzin wcześniej niż dopuszcza producent nie powoduje, że przestaje być Pani chroniona antykoncepcyjnie. Jednak lepiej jest stosować tak jak zaleca producent, a dla własnej wygody najlepiej robić to codziennie o stałej porze.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi