2021-08-31

Kiedy stosować maść przeciw bliznom?

Kilka dni temu mialem pryszcza ropnego na penisie, po jego wycisnieciu i stosunku z partnerka doszło do mocnego otarcia i zaczerwienienia skóry. Wydaje mi się, choć nie jestem pewien, że powstaje blizna, w zasadzie moje pytanie - to czy bedzie z tego blizna, czy skóra sie zregeneruje do normalnego stanu? Jeżeli mówimy o tworzeniu blizny (to juz kilka dni), to czy powinienem juz teraz stosować maść przeciw bliznom, czy powinienem zaczekać? Jakie sa zalecenia by gojenie bylo płynne i możliwie szybkie?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Gliwicach Dermatolog w Częstochowie Dermatolog w Łodzi Dermatolog we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5045
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z