Kiedy stosować maść przeciw bliznom?

Kilka dni temu mialem pryszcza ropnego na penisie, po jego wycisnieciu i stosunku z partnerka doszło do mocnego otarcia i zaczerwienienia skóry. Wydaje mi się, choć nie jestem pewien, że powstaje blizna, w zasadzie moje pytanie - to czy bedzie z tego blizna, czy skóra sie zregeneruje do normalnego stanu? Jeżeli mówimy o tworzeniu blizny (to juz kilka dni), to czy powinienem juz teraz stosować maść przeciw bliznom, czy powinienem zaczekać? Jakie sa zalecenia by gojenie bylo płynne i możliwie szybkie?

Wskazana wizyta u dermatologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi