2022-11-24

Kiedy najlepiej wykonać pierwszą cytologię u dziewicy?

Jestem dziewicą, mam 21 lat i miałam robioną cytologię. Po pierwsze chciałabym zapytać, czy to nie za szybko - lekarz mi powiedział, że już pora, ale wolę to jeszcze skonsultować. Drugie pytanie - czy podczas badania cytologicznego doszło do przerwania błony dziewiczej? Poleciało trochę krwi, ale Pani Doktor nic mi nie powiedziała o przerwaniu błony.

Cytologia jest badaniem wykonywanym w ramach profilaktyki raka szyjki macicy i jego wykonanie może być zasadne również u kobiet, które nie współżyją.
Jeśli warunki anatomiczne umożliwiały pobranie wymazu cytologicznego to nie powinno dojść w trakcie badanie do naruszenia błony dziewiczej. Krwawienie jednak może mieć różne przyczyny i wiązać się zarówno z samym pobraniem wymazu z szyjki macicy jak i z naruszeniem błony dziewiczej podczas badania.
W razie wątpliwości proszę skonsultować się z innym ginekologiem.
Dobrze byloby zapytać tego ginekologa, który pobierał wymaz na cytologię, dlaczego doszło do wypływu krwi.
Wskazana jest wizyta osobista u ginekologa - zapraszam na konsultacje online - w razie dalszych pytań - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Wszystko zależy od indywidualnych warunków anatomicznych. Dla pewności proszę umówić stacjonarną wizytę do innego ginekologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4