Kiedy najlepiej iść do ginekologa, aby potwierdzić ciążę?

Kilka dni temu zrobiłam 2 testy ciążowe i oba wyszły pozytywne. Termin mojej ostatniej miesiączki to 11.05. Zwlekam z umówieniem wizyty u ginekologa, ponieważ nie jestem pewna, kiedy byłby najlepszy czas, aby się tam udać, tak aby można było na sto procent stwierdzić ciążę i to czy rozwija się prawidłowo. Ten tydzień czy może następny? W internecie jest dużo sprzecznych informacji, a to moja pierwsza ciąża i niestety nie mam nikogo, kogo mogłabym się w tej kwestii poradzić.

Najodpowiedniejszy moment do potwierdzenia ciąży do 6-7 tydzień ciąży. Wcześniejsza wizyta pozwoli jednak ocenić prawidłowość umiejscowienia pęcherzyka ciążowego. Dodatkowo lekarz omówi z Panią ewentualną suplementację i leczenie, uzupełni badania profilaktyczne oraz rozplanuje diagnostykę laboratoryjną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi