Kiedy najlepiej iść do ginekologa, aby potwierdzić ciążę?

Kilka dni temu zrobiłam 2 testy ciążowe i oba wyszły pozytywne. Termin mojej ostatniej miesiączki to 11.05. Zwlekam z umówieniem wizyty u ginekologa, ponieważ nie jestem pewna, kiedy byłby najlepszy czas, aby się tam udać, tak aby można było na sto procent stwierdzić ciążę i to czy rozwija się prawidłowo. Ten tydzień czy może następny? W internecie jest dużo sprzecznych informacji, a to moja pierwsza ciąża i niestety nie mam nikogo, kogo mogłabym się w tej kwestii poradzić.

Najodpowiedniejszy moment do potwierdzenia ciąży do 6-7 tydzień ciąży. Wcześniejsza wizyta pozwoli jednak ocenić prawidłowość umiejscowienia pęcherzyka ciążowego. Dodatkowo lekarz omówi z Panią ewentualną suplementację i leczenie, uzupełni badania profilaktyczne oraz rozplanuje diagnostykę laboratoryjną.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi