Kiedy może zakończyć się mutacja głosu u młodego mężczyzny?

Od 1 klasy gimnazjum mój głos jest niestabilny (obecnie jestem w technikum). Czasem jest piskliwy, czasem normalny, a czasem niski. Czuję dosyć sporą chrypkę w gardle, gdy dłuższy czas się nie odzywam, a jeżeli próbuję coś powiedzieć, to głos brzmi piskliwie i załamuje się. Czasem mówię normalnie bez żadnego załamywania głosu. Czy może być to opóźniona mutacja głosu? Koledzy z klasy przechodzili mutację już jakiś czas temu. Gdy dotknę szyję czuję niewielki zarys tzw. Jabłka Adama. Czy mam się czym martwić, czy to po prostu dojrzewanie zależne od organizmu?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi