Jeżeli miesiączka spóźnia się, a następnie przedłuża, może to oznaczać menopauzę?

Na początku poprzedniego roku nie miałam miesiączki przez 30 dni, ale potem była ona jakby podwójna. Później wszystko wróciło do normy, czyli cykl między 25-28 dni. Obecnie mam już 9 dzień okresu bez żadnego bólu, umiarkowanie, ale z dużą ilością skrzepu krwi. Przed tym krwawieniem, okres spóźnił się o 39 dni. Czy to mogą być początki menopauzy? Co zrobić z przedłużającym się krwawieniem?

W pierwszej kolejności warto umówić wizytę u ginekologa z badaniem usg macicy i jajników, a następnie rozszerzyć diagnostykę o dalsze badania laboratoryjne. Przyczyn zaburzeń miesiączkowania jest wiele o okres przekwitania może być tylko jedną z możliwych odpowiedzi.
Niezbędna stacjonarna wizyta u ginekologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi