Jeżeli jedno dziecko ma chore serduszko, to kolejne również może być chore?

Mam 28 lat, 3 miesiące temu drugi raz zostałam mamą. Pierwsza ciąża była zdrowa, ale przez całą drugą ciążę byłam zapewniana, że też wszystko jest w porządku. Niestety po porodzie okazało się, że mój synek ma wadę wrodzoną HLHS. Czy jak bym była znów w ciąży, czy kolejne dziecko też byłoby chore?

tak istnieje taka możliwość
Jest wiele wad genetycznych, które usposabiają do HLHS
Tak, jest takie ryzyko dlatego istotne będzie poprowadzenie dokładnej diagnostyki prenatalnej w oparciu o badania ultrasonograficzne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi