Jelito drażliwe w ciąży

Obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży. Od kilku lat mam zaparcia że względu na jelito drażliwe. W ciąży niestety problem się pogłębił. Nie pomaga zmiana diety, nawodnienie (3L wody dziennie, dieta wysokobłonnikowa, jedzenie o stałych porach). Niestety ginekolog, który prowadzi moja ciążę, zbywa poruszany przeze temat i nie mam pomocy od niego. Czopki również są nieskuteczne. Jedynie co dosyć często mi pomaga to lactulosa. Jednak czy ją można stosować często? Prawie codziennie w ilości np 1- 2 łyżek. Bez tego się nie wypróżnię.
Laktuloza nie jest wchłaniana do krwiobiegu i jest uważana za bezpieczny lek na przeczyszczenie w ciąży. Jednakże radziłbym stosować go jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Istnieje też kilka leków na receptę, ale w tej sprawie najlepiej skontaktować się z ginekologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi