Jelito drażliwe w ciąży

Obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży. Od kilku lat mam zaparcia że względu na jelito drażliwe. W ciąży niestety problem się pogłębił. Nie pomaga zmiana diety, nawodnienie (3L wody dziennie, dieta wysokobłonnikowa, jedzenie o stałych porach). Niestety ginekolog, który prowadzi moja ciążę, zbywa poruszany przeze temat i nie mam pomocy od niego. Czopki również są nieskuteczne. Jedynie co dosyć często mi pomaga to lactulosa. Jednak czy ją można stosować często? Prawie codziennie w ilości np 1- 2 łyżek. Bez tego się nie wypróżnię.
Laktuloza nie jest wchłaniana do krwiobiegu i jest uważana za bezpieczny lek na przeczyszczenie w ciąży. Jednakże radziłbym stosować go jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Istnieje też kilka leków na receptę, ale w tej sprawie najlepiej skontaktować się z ginekologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi