2023-02-09

Jakie znieczulenie lepiej wybrać - ogólne czy podpajęczynówkowe?

Została u mnie zdiagnozowana mała przepuklina pępkowa i wyznaczony termin operacji. Do wyboru mam 2 znieczulenia, ogólne oraz podpajęczynówkowe z podaniem leków uspokajających. Początkowo lekarz sugerował, że zabieg będzie przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym jednak moje obawy co do całkowitej utraty świadomości sprawiły, że prosiłem lekarza o alternatywę, a ten zaproponował, że można też taką operację przeprowadzić w znieczuleniu przewodowym. Chciałbym poznać jeszcze kilka opinii i upewnić się, które znieczulenie przy takiej operacji jest lepsze i które niesie ze sobą mniejsze ryzyko. Jestem mężczyzną w wieku 36 lat, nie leczę się na żadną przewlekłą chorobę i mam lekką nadwagę (90kg/181cm)

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Przepuklina w Warszawie Przepuklina w Częstochowie Chirurg w Bielsku-Białej Przepuklina w Bielsku-Białej Przepuklina w Krakowie Chirurg w Katowicach Przepuklina w Gliwicach Przepuklina w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6317
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16384
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+148
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4