Jakie mogą być przyczyny bardzo silnego bólu głowy na czubku i z przodu?

Jakie mogą być przyczyny bardzo silnego bólu głowy, który jest odczuwalny na czubku oraz po lewej stronie z przodu. Jest to ból piekący, pojawia się podczas korzystania z komputera lub komórki i później utrzymuje przez cały dzień. Ból jest zdecydowanie mniejszy w wolne dni, gdy nie patrzę na ekran. Oprócz tego od miesiąca mam uczucie trzasków w całej głowie - jakby coś pękało. Miałam wykonaną tomografię głowy, wynik prawidłowy i wykazano tylko zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego. RTG kręgosłupa było w porządku, morfologia krwi, badanie dna oka też prawidłowe. Wykluczono jaskrę, mam lekką dalekowzroczność i noszę okulary korygujące do pracy z komputerem. Ciśnienie krwi jest w normie, tarczyca zdrowa, nie mam anemii, choruję od kilku lat na adenomioze i przyjmuje lek (stan sztucznej menopauzy, żeby zapobiegać krwotocznym miesiaczkom). Czy piekący ból głowy na czubku może być spowodowany dalekowzrocznością podczas długiej pracy wzrokowej z ekranem mimo korekcji okularami? Czy ból i trzaski mogą być wywoływane długą ekspozycją oczu na światło z ekranu? Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego oraz przepisany przez neurologa lek niestety nie łagodzi bólu głowy ani trzasków. Nie wiem czy szukać pomocy u okulisty czy jednak w kierunku kręgosłupa szyjnego?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2733
Pytań zadanych
przez pacjentów
6925
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi