Jakie kroki podjąć gdy pojawia się strach przed dużymi pomieszczeniami?

Mam pytanie o kierunek dalszego działania. Wydaje mi się, że mam jakieś zaburzenia przestrzenne (mam chorobę lokomocyjną, więc jakiś problem z błędnikiem jest). Boję się wind, ciasnych pomieszczeń, ale również tych dużych i obszernych - czuję w nich, że muszę iść przy ścianie, żeby nie upaść. Boję się odwrócić, żeby nie pojawiły się jakieś zawroty. Teraz bardzo się to nasiliło. Do tego stopnia, że nie mogłam chodzić dziś po galerii, gdzie miałam tylko jedną sprawę do załatwienia. Trzymałam się blisko ściany, stoisk, czegoś o co mogłabym się oprzeć w razie czego, aż w końcu musiałam usiąść i zrobić sobie przerwę. Nie wiem co jest przyczyną takich objawów. Co powinnam z tym zrobić? Do kogo pójść? Czy to moga być problemy neurologiczne?

Z uwagi na zaburzenia błędnika/zawroty głowy wskazana konsultacja laryngologiczna i neurologiczna. Pomocna będzie również konsultacja psychiatryczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psycholog w Dąbrowie Górniczej Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Warszawie Psycholog we Wrocławiu Psycholog w Warszawie Psycholog w Katowicach Psychiatra w Poznaniu Psycholog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi