Jakie badania zrobić odczuwając bóle w kończynach i plecach?

Mam 21 lat, 186cm wzrostu i ważę 115kg więc mam nadwagę ok. 30 kg - mocno się garbię. Często pojawiają się u mnie bóle stawów, a szczególnie bóle w kolanach, od jakiegoś czasu doskwiera mi ból odcinka lędźwiowego i ból uda po zewnętrznej stronie. Do tego mam również ból w rękach i nogach jakby prąd przechodził przez moje ciało. Nie wiem do jakiego specjalisty się udać ani jakie badania zrobić.

Proszę zgłosić się na wizytę do internisty - zbierze szczegółowy wywiad lekarski, przeprowadzi badanie przedmiotowe i w oparciu o nie zleci niezbędne badania (zarówno laboratoryjne jak i obrazowe np. rtg kręgosłupa l/s).
Najprawdopodobniej bóle stawów wynikają, ze znacznej nadwagi i obciążenia stawów nadmierną masą ciała. Proponuję konsultację ze specjalistą specjalizującym się terapią otyłości.
Dzień dobry,
Bóle kręgosłupa lędźwiowego często współistnieją z bólami stawów, zwłaszcza kolanowych. Niestety przez duże obciążenia nasze stawy zaczynają boleć. Objawy związane z bólami uda mogą pochodzić z kręgosłupa lub stawów biodrowych. Warto byłoby zgłosić się do neurologa lub ortopedy. Biorąc pod uwagę dolegliwości pod postacią "przechodzenia prądu" w pierwszej kolejności proszę zgłosić się do neurologa :)
Na pewno do lekarza internisty i do ortopedy. Bóle mięśni i stawów mogą wynikać z przeciążenia.Trzeba szybko pomyśleć o redukcji masy ciała.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Neurolog w Warszawie Internista w Bielsku-Białej Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Katowicach Internista w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi