Jakie badania wykonuje się przed wizytą u ginekologa, aby potwierdzić ciążę?

Witam. Zadzwoniłam dzisiaj do p. Ginekolog, aby umówić się na wizytę i potwierdzić ciążę, bo testy ciążowe wyszły pozytywne. Pani doktor przed umówieniem wizyty powiedziała żeby pójść do laboratorium i zrobić badanie hcg i chyba progesteron i TSH lub psh właśnie nie wiem, ale nie jestem pewna? Czy te badania się wykonuję przed pierwszą wizytą u ginekologa?

Wspomniane badania nie są bezwzględnie konieczne, ale pomagają wykluczyć problemy mogące się pojawiać na wstępnym etapie ciąży i zaplanować ewentualne leczenie. W razie wątpliwości proszę ponownie skonsultować się z lekarzem zlecającym badania celem ustalenia, które badania ma Pani wykonać.
Są to typowe badania zlecane kobietą planującym lub w trakcie ciąży - zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Proszę wykonać badanie hcg. Na wizycie stacjonarnej lekarz zleci wszelkie niezbędne badania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Katowicach Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z