Jakie badania wykonać przy ciągłym zmęczeniu?

Od jakiegoś czasu mój chłopak jest ciągle zmęczony. Śpi w każdym możliwym momencie. Może zacznę od tego, że pracuje on fizycznie, jest elektrykiem i zajmuje się do tego ogólnie budowlanymi sprawami. Zajmuje się tym od około 5 lat. Zawsze był bardziej energiczny, pomimo tego, że pracował nawet po 12 godzin, po pracy był pełen życia, chodził biegać, ćwiczył, spędzaliśmy razem czas. Od kilku tygodni, może trochę dłużej, sytuacja się zmieniła. Wraca z pracy, siada na kanapie i zasypia w ciuchach roboczych. Po godzinie się budzi, pójdzie się umyć, zjeść, idzie do łóżka i śpi. Dodam, że pracuje teraz nie 12, ale 9 godzin i mimo tego jest bardziej zmęczony. W weekendy też ciągle śpi. Chodzi spać o 22 , wstaje o 8-9. W dzień jest w nim trochę energii, ale wystarczy, że usiądzie np. na kanape - mija chwila i śpi. Sam zaczął się obawiać trochę, co się z nim dzieje. On na codzień bierze różne witaminy. Dodam, że jakoś miesiąc temu miał taką sytuację, że bardzo źle się poczuł nagle, zrobiło mu się słabo, kręciło mu się w głowie. Zmierzyłam mu ciśnienie, miał dobre. Był u kardiologa, który potwierdził, że z sercem wszystko idealnie. Proszę o pomoc, co można zrobić? Chciałabym go wysłać na badania krwii, ale najpierw chcę się dowiedzieć, czy oprócz zwykłej morfologii powinien coś jeszcze zbadać? Coś związanego z tym ciągłym zmęczeniem?

morfologia, OB, CRP, lipidogram, jonogram, kreatynina, TSH, ALAT, poziom witaminy D3 - te badania na początek wykluczą wiele chorób somatycznych
Z badań lab.-poza morfologią-OB, CRP, glukoza, kreatynina, jonogram, lipidy, TSH, FT4, Vit. D3, bad.ogólne moczu. Zalecana również wizyta u lekarza, który zbierze szczegółowy wywiad z Pani chłopakiem, w oparciu o który (i badanie fizykalne) ukierunkuje dalszą diagnostykę i leczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi