Jakie badania robić żeby monitorować czy nie ma wznowy raka odbytnicy?

Mój mąż jest po resekcji odbytnicy. Po 2 latach poparzenie popromienne po naświetlaniach guza przed usunięciem. Nieustanne uczucie parcia (co 2-3 dni), wizyty w toalecie np. ostatnio od 20 do 3 w nocy. Straszny ból i krwawienie, "żrący" śluz. Wyniki USG brzucha w normie, żelazo OK, próby wątrobowe OK, ale bardzo wysokie PCT. Przetoka jelitowa. Lekarz prowadzący - onkolog - nie chce ingerować wewnętrznie. Jestem bezradna wobec tego bólu, zaczął się trzeci rok po operacji i jest ciężko. Jakie badania robić żeby monitorować czy nie ma wznowy? Czy stosować probiotyki? Nikt mi nie odpowiada na te pytania. Czy ciągle konieczna jest dieta? Przeraża mnie to wszystko. Uprzejmie proszę o poradę.
Pani mąż wymaga stałej opieki lekarza onkologa. Jeżeli obecny lekarz prowadzący nie spełnia Państwa oczekiwań, to proszę poszukać innego specjalisty onkologa/ chirurga onkologa.
Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli onkolog. Proszę jeszcze raz przeglądnąć kartę wypisową ze szpitala.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi