Jakie badania profilaktyczne powinien wykonać młody mężczyzna?

Jestem mężczyzną, mam 25 lat. Chciałbym wykonać sobie profilaktyczne badania, aby zobaczyć czy nic się nie dzieje. Proszę o poradę, jakie badania mogę i powinienem sobie wykonać.

Zasadniczo w Pana wieku oraz w przypadku braku jakichkolwiek objawów nie ma jednoznacznych wytycznych zalecających lub odradzających jakieś konkretne badanie. Podaję przykładowy zestaw badań, który mógłby Pan sobie wykonać prywatnie - Morfologia, Glukoza, TSH, Lipidogram, kwas moczowy, kreatynina, bad. ogólne moczu, ALAT, Potas. Dodatkowo warto od czasu do czasu zmierzyć sobie ciśnienie na ciśnieniomierzu domowym, i 1-2x w roku udać się do stomatologa na kontrolę uzębienia. Dodatkowo może Pan wykonać sobie samobadanie jąder, pod kątem wymacania zmian guzkowych. W przypadku licznych zmian barwnikowych skóry ("pieprzyków") raz na rok może się Pan wybrać do dermatologa na kontrolę znamion.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi