Jakie badania profilaktyczne powinien wykonać młody mężczyzna?

Jestem mężczyzną, mam 25 lat. Chciałbym wykonać sobie profilaktyczne badania, aby zobaczyć czy nic się nie dzieje. Proszę o poradę, jakie badania mogę i powinienem sobie wykonać.

Zasadniczo w Pana wieku oraz w przypadku braku jakichkolwiek objawów nie ma jednoznacznych wytycznych zalecających lub odradzających jakieś konkretne badanie. Podaję przykładowy zestaw badań, który mógłby Pan sobie wykonać prywatnie - Morfologia, Glukoza, TSH, Lipidogram, kwas moczowy, kreatynina, bad. ogólne moczu, ALAT, Potas. Dodatkowo warto od czasu do czasu zmierzyć sobie ciśnienie na ciśnieniomierzu domowym, i 1-2x w roku udać się do stomatologa na kontrolę uzębienia. Dodatkowo może Pan wykonać sobie samobadanie jąder, pod kątem wymacania zmian guzkowych. W przypadku licznych zmian barwnikowych skóry ("pieprzyków") raz na rok może się Pan wybrać do dermatologa na kontrolę znamion.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3557
Pytań zadanych
przez pacjentów
8514
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi