Jaki musi być odstęp czasu między szczepieniami przeciw WZW i COVID?

25 maja i 1 czerwca przyjęłam przyspieszone dwa nieplanowane szczepienia na WZW B przed zabiegiem. Na 6 czerwca mam zaplanowane szczepienie przeciw COVID-19 (szczepienie 1 dawką). Czy mogę się zaszczepić? A jeśli nie, to w jakim odstępie czasowym mogę to zrobić?

Można się zaszczepić
Szczepionki przeciw COVID-19 powinno się podawać z zachowaniem odstępu 14 dni od innych szczepień.
jest wymagane 14 dni odstępu
W odstępie 14 dni od innych szczepień.
Dobrą praktyką jest zachowanie dwutygodniowego odstępu pomiędzy szczepieniami celem wyłapania ewentualnych odczynów poszczepiennych.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi